FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Centralny zamek + kluczyk w scyzoryku
Autor Wiadomość
Alex 


Wiek: 34
Dołączyła: 10 Lis 2010
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-12-07, 14:18   Centralny zamek + kluczyk w scyzoryku

Mam do Was pytanie.
Mianowicie, skłaniam się ku założeniu alarmu z centralnym zamkiem. W sumie to już zamówiłam alarm i centralny zamek, ale pojawiło się teraz pytanie odnośnie tego.
Czy do używania centralnego zamka potrzebny jest immobiliser, który jest zamontowany w stacyjce? Pytam o to, ponieważ mam dwa kluczyki. Jeden do odpalania samochodu (z immobiliserem, zakodowany), drugi do otwierania drzwi (bez immobilisera, niezakodowany).
Czy wystarczy zrobić tylko ten grot w pilocie taki jak jest do otwierania drzwi czy ma to jakieś powiązane ze stacyjką samą i musi być taki sam kluczyk jak jest do stacyjki i trzeba przełożyć immobiliser?
Dodam, iż chcę mieć możliwość otwierania drzwi zarówno z centralnego zamka (pilota), jak i samego kluczyka (w razie, gdyby centralny zamek w pilocie odmówił posłuszeństwa). Nie chcę natomiast jechać do fiata i kodować kluczyka i wydawać kasy dodatkowo na to. A czytałam gdzieś kiedyś, że jak się samemu przekłada immobiliser to mogą być jakieś problemy później z odpalaniem samochodu...

Ps. Dużo jest dłubaniny przy zakładaniu centralnego zamka i alarmu? Jak oceniacie ile czasu trzeba na to przeznaczyć?
_________________
http://eventgarage.pl/
 
 
 
Zejk 
fünf zylinder club


Wiek: 42
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 644
Skąd: TM
Wysłany: 2011-12-07, 14:42   

Nie do końca się orientuję, co z tym ma być nie tak? Montujesz zestaw i ma działać. Jedyny problem jaki może wystąpić, to kluczyk-pilot czyli scyzoryk. Wtedy pastylkę immo trzeba wyciąć z oryginału i przełożyć do pilota, w którym osadzasz grot pasujący do stacyjki. Robiłem tak po swapie, bo mam inny wzór grota do wszystkich zamków i inny do stacyjki.

Czas montażu samemu ?? ?

Jak jesteś zielona w temacie, to pojedź do specjalistów, bo nie dość, że zejdzie Ci cały dzień, to jeszcze można coś popsuć lub źle podłączyć i np. akumulator się przez nockę rozładuje, albo będzie paliło bezpieczniki co chwila.
_________________
Zawsze chodzić własną drogą.
 
 
g0sc 
Wygłasza kazania


Wiek: 40
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 470
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2011-12-07, 19:08   

Założenie oryginalnego centralnego zajęło mi całe popołudnie.
Po pierwsze fatalny dostęp, po drugi trzeba wiedzieć co gdzie podłączyć tu akurat poprzedni właściciel siłowników mi dokładnie opisał kolorami co i jak.
Przy oryginale nie ma opcji żeby się nie otwierało drzwi na dwa sposoby tak musi być i już.

Co do imo to się nie wypowiem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Tuning v.0.4 created by CMP :: Theme based on info-tuning.com

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13